TurkishTranslationYeniProjeNasil

OmegaT ile Yeni Proje Oluşturmak

OmegaT programını yüklediğinizi ve OmegaT ayarlarını yaptığınızı varsayıyorum.

OmegaT'yi başlattıktan sonra Proje menüsünden Yeni'yi seçiyoruz.

File:TurkishTranslationYeniProjeNasil/project menu TurkishTranslationYeniProjeNasil.png

Açılan pencereye proje adını yazıyoruz. (örneğimizde: nb65) Tamam tuşuna bastığınızda karşınıza proje ayarlarının yapılacağı bir pencere çıkacak.

File:TurkishTranslationYeniProjeNasil/new project TurkishTranslationYeniProjeNasil.png

Bu pencerede Çeviri Dosyalarının Dilini (Translated Files Language) TR olarak seçmelisiniz.

File:TurkishTranslationYeniProjeNasil/new project2 TurkishTranslationYeniProjeNasil.png

Bütünlüğü sağlamak adına Kaynak Dosyalar Dizini yolunu değiştirmemenizi öneririm. Tamam tuşuna bastıktan sonra projeniz oluşturulacak ve karşınıza Proje Dosyaları penceresi gelecektir.

Projeye dosya eklemek için karşınıza gelen bu penceredeki Kaynak Dosya Ekleyin düğmesine tıklayabilirsiniz. Aynı işlemi Proje menüsünden Kaynak Dosya Ekleyin seçeneğini seçerek de yapabilirsiniz. Son olarak dosyaları projenizin kaynak dizinine (örneğimizde: /home/fatih/Desktop/translatedfiles/nb65/source/ idi) kopyalayabilir ve Proje menüsünden Yeniden Yükle'yi seçip projeye dosyaları bu şekilde de ekleyebilirsiniz. (Ben bu yolu kullanıyorum.)

Proje'yi yeniden yükledikten sonra Proje Dosyaları penceresinde çevirebileceğiniz dosyaları göreceksiniz. Çevireceğiniz dosyayı seçip çeviriye başlayabilirsiniz.

Kolay gelsin (:

Not logged in. Log in, Register

By use of this website, you agree to the NetBeans Policies and Terms of Use. © 2012, Oracle Corporation and/or its affiliates. Sponsored by Oracle logo