TurkishTranslationOmegaTAyarlari

OmegaT Ayarları

Seçenekler(Options) menüsünden Dosya Filtrelerini(File Filters) seçiyoruz.

File:TurkishTranslationOmegaTAyarlari/file filters menu TurkishTranslationOmegaTAyarlari.png

Karşımıza belirli dosya formatlarını içeren bir pencere gelecek. Bizim için önemli olan formatları seçip Düzenle(Edit) tuşunu kullanarak bir kaç değişiklik yapacağız.

File:TurkishTranslationOmegaTAyarlari/file filters TurkishTranslationOmegaTAyarlari.png

Metin Dosyalarını(Text Files) seçip Düzenle(Edit) tuşuna bastığımızda karşımıza şekildeki pencere gelecek. Dosya uzantılarını seçip tekrar Düzenle(Edit) tuşuna bastıktan sonra Çeviri Dosyası Adı Örüntüsü (Translated Filename Pattern) kısmındanki mevcut değeri silerek ${nameOnly}_${targetLocale}.${extension} değerini yazmamız gerekli. Bu şekilde çevirisi tamamlanmış dosyaların adlarının otomatik olarak değişmesini sağlayacağız. Örneğin dosya adı Bundle.properties ise Proje menüsünden Çeviri Belgelerini Oluştur (Create Translated Documents) sonra hedef dizininde dosya adı Bundle_tr.properties şeklinde yer alacak.

File:TurkishTranslationOmegaTAyarlari/edit filter TurkishTranslationOmegaTAyarlari.png

Aynı adımı HTML ve XHTML dosyaları (HTML and XHTML files) için de yapmamız gerekiyor. Ek olarak HTML ve XHTML dosyalarının karakter kodlaması şekildeki gibi olmalı.

File:TurkishTranslationOmegaTAyarlari/edit filter2 TurkishTranslationOmegaTAyarlari.png

Eğer tüm bu işlemleri proje açıkken yapmışsanız OmegaT'nin değişiklikleri aktif hale getirmesi için projeyi kapatıp yeniden açmalısınız. Evet tuşuna basarak projenin yeniden açılmasını sağlayın.

File:TurkishTranslationOmegaTAyarlari/reload TurkishTranslationOmegaTAyarlari.png

Not logged in. Log in, Register

By use of this website, you agree to the NetBeans Policies and Terms of Use. © 2012, Oracle Corporation and/or its affiliates. Sponsored by Oracle logo